Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dylematy przed zakupem nowego auta - co wybrać Panowie

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dylematy przed zakupem nowego auta - co wybrać Panowie

    Dasz jakieś foto z daleka? Najlepiej przed montażem girla

  • #2
    Dylematy przed zakupem nowego auta - co wybrać Panowie

    Wiem, że temat setki razy się powtarza ops:
    Ale zdaję się na Waszą pomoc i porady.

    Sprawa wygląda tak:
    - przewidywana na dniach sprzedaż Octavki ( formalności w toku) ...sprzedaję bo nie lubię czarnego koloru :2kc to główny powód;
    - kupujący "rzecz święta i dar od losu" sam się znalazł a do tego daje dobrą cenę;
    - chcę pojeździć jakimś innym samochodem;
    - do wakacji nie potrzebuję pojemnego samochodu - jeżdżę w 3/4 osoby tylko dojazdy do pracy (codziennie około 150 km).

    Silnik diesla preferowany ale nie wykluczam też benzyny max 1,6 pojemności o ile będzie opłacał się jej zakup.

    Co mi przychodzi do głowy :roll:
    kwota do wydania do 65 tys
    Nissan Tida - silnik 1,6 benzyna
    Nissan Note - 1,5 dci lub 1,4 benzyna
    Megane lub Megane Kombi - 1,5 dci lub 1,6 benzyna
    Chevrolet Cruze z silnikiem 2.0 diesel lub 1,6 benzyna (a nawet 1,8 benzyna)
    Chevrolet Orlando 1,8 benzyna
    Citroen C4 z silnikiem 1,4 lub 1,6 benzyna lub 1,6 HDI
    Citroen Berlingo 1,6 HDI
    Honda Civic 1,4 VTEC lub 1,8 VTEC
    Toyota Verso 1,4 D4D
    Toyota Auris 1,4 D4D
    Toyota Corolla 1,4 D4D ( jakoś zmieszczę się w cenie)
    Nowy Ford Focus 1.6 TDCi (wolał bym Mondeo..ale ograniczam się cenowo)
    może jeszcze jakiś Fiat ...? Nowe Doblo lub Brawo z silnikeim 1.6 Multijet 16v

    Zastanawiam się też nad Fabią 1,6 CRDI ( ale to ostateczność).

    Jak widać nie ograniczam się i jestem otwart na każdą ciekawą propozycję.
    Auto ma być wmiarę wygodne, wmiarę oszczędne nie musi mieć wielkiego bagażnika.
    To narazie przychodzi mi do głowy ... co doradzicie?
    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
      Zastanawiam się też nad Octavią 1,6 CRDI lub Fabią 1,6 CRDI lub VW Jetta 1,6 CRDI ( ale to ostateczność).
      chyba TDI :P

      PAOLO ESCO, ja bym poszedł w coś takiego OTOMOTO - nowe i używane samochody i motocykle oraz części samochodowe. Ogłoszenia motoryzacyjne.
      Lekka używka ale wygląda moim zdaniem bardzo ładnie (nawet bym się pokusił, że lepiej od O2FL), jeździ fajnie (jeździłem moment Deltą, a to chyba bliźniaczy samochód).

      Forum - Octavia Club Polska - tu masz więcej na temat tego samochodu i silnika.

      A tak ładnie się to robi:
      - bez DPFa


      - z DPFem
      O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

      Komentarz


      • #4
        Mihau, to chyba tyle w tym temacie :diabelski_usmiech

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez PAOLO ESCO
          - chcę pojeździć jakimś innym wygodniejszym samochodem, bardziej komfortowym;
          - do wakacji nie potrzebuję pojemnego samochodu - jeżdżę w 3/4 osoby tylko dojazdy do pracy (codziennie około 150 km).
          Zamieszczone przez PAOLO ESCO
          Brawo
          Jazda w 4 osoby w Bravo to nie jest najlepszy pomysł- zwłaszcza w 4 dorosłe, duże osoby. Będzie dosyć mało miejsca z tyłu na nogi. Szczególnie jak Ty masz >185 i ktoś musi siedzieć za tobą. Ale to chyba w każdym kompakcie. Tragedii nie ma, ale pewnie chciałbyś więcej miejsca.

          Bravo nie jest komfortowe- ma dosyć twarde zawieszenie, nawet na standardowych 205/55 R16.

          Bagażnik jak dla mnie duży- ale ja na wakacje jeżdżę przeważnie tylko z żoną, rzadko z którymś z wnuków.

          Silnik i zawieszenie daje radę. Bez problemu dociągnąłem z campingówką do 120, samym autkiem 220 spokojnie.

          Spalanie przy spokojnej(znaki +20) jeździe wacha się w okolicach 5,8-6,2. Z przyczepą ok. 9.

          Relacja cena nowego/moc była bezkonkurencyjna - za podobny samochód konkurencji musiałbym dać minimum 15k więcej.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Mihau
            chyba TDI
            dokładnie TDI CR.
            Nie wykluczam Fiata Bravo - dzięki za zainteresowanie , wszelkie sugestie będa mile widziane
            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez PAOLO ESCO
              Honda Civic 1,4 VTEC lub 1,8 VTEC
              To bym odrzucił, bo nie jedzie (kolega ma 1.8 Type-S) jedynie bardzo fajnie pokonuje się szybkie łuki, miejsca jeszcze mniej jak w O2FL.
              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez tomekc
                Jazda w 4 osoby w Bravo to nie jest najlepszy pomysł- zwłaszcza w 4 dorosłe, duże osoby. Będzie dosyć mało miejsca z tyłu na nogi
                to jest jednak minus :? Bo samochód musi być dosyć wygodny do jazdy dla 4 osób.
                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                Komentarz


                • #9
                  Sąsiad ma i poleca mi gdybym się pozbywał O1

                  Mitsubishi

                  Nawet to wygląda, rozrząd na łańcuchu (sąsiad ma 3 lata, udziela się na forum mitsumaniaki i nie znane są przypadki awarii rozrządów czy napinaczy), w "standardzie" ciekawsze wyposażenie niż w O2FL, po doposażeniu której okazuje się droższa.
                  Za 1k PLN można zamówić z głowicą przystosowaną pod LPG (5mcy czekania, ale zdarzają się egzemplarze od ręki), samo LPG nie jest tak problemowe jak do TSI.
                  Co do ostatecznej ceny trzeba by uderzać do dilerów.
                  Była O1 kombi ALH++ 150/340
                  Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                    Zamieszczone przez tomekc
                    Jazda w 4 osoby w Bravo to nie jest najlepszy pomysł- zwłaszcza w 4 dorosłe, duże osoby. Będzie dosyć mało miejsca z tyłu na nogi
                    to jest jednak minus :? Bo samochód musi być dosyć wygodny do jazdy dla 4 osób.
                    To z podanych przez Ciebie samochodów bym już wyrzucił Fabie patrząc na ilość miejsca.

                    Jeżeli Ci nie zależy nad stadniną koni pod maską to chyba bym poszedł w Berlingo 1.6 HDI.
                    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                    Komentarz


                    • #11
                      Jeżeli bierzesz pod uwagę używane to zainteresował bym się poza Bravo , Megane i Focusem.Jako używane są sporo tańsze niż konkurencja a wcale mniej nie oferują.Nawet więcej. Tylko nie wiem jak będzie z jazdą w 4 osoby.
                      Ps. nie kupuj czarnego :wink: szybko się brudzi :lol:

                      [ Dodano: Nie 25 Wrz, 11 15:28 ]
                      Zamieszczone przez Mihau
                      o z podanych przez Ciebie samochodów bym już wyrzucił Fabie patrząc na ilość miejsca.
                      w dodatku ona jest po prostu brzydka

                      Komentarz


                      • #12
                        Pytanie czy potrzebne Tobie taki kiosk jak Berlingo. (na dojazdy do pracy codziennie) IMHO bez sensu.

                        Właśnie leci zakup kontrolowany na TVN TURBO, budżet 65 kPLN, narazie jest BMW 3-ka. Może będzie natchnieniem. Powodzenia.

                        P.S. Za dużo masz rozrzut klasowo-silnikowy. Musisz bardziej doprecyzować czego potrzebujesz.

                        P.S.2 Kolega nie potrzebuje tabunu koni do zapier. . .lania, więc info od forumowej młodzieży że Bravo "robi się" na 200 PS chyba nie są zbyt istotne.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Dzida
                          P.S.2 Kolega nie potrzebuje tabunu koni do zapier. . .lania, więc info od forumowej młodzieży że Bravo "robi się" na 200 PS chyba nie są zbyt istotne.
                          Przy 4 osobach na pokładzie każdy koń się przyda IMO, przy codziennej eksploatacji nie trzeba przecież wykorzystywać całej tej mocy.

                          Nie ma co robić "wycieczek" dotyczących wieku.
                          O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez shok
                            Jeżeli bierzesz pod uwagę używane
                            na 99% nowe :P
                            Zamieszczone przez Dzida
                            Za dużo masz rozrzut klasowo-silnikowy. Musisz bardziej doprecyzować czego potrzebujesz
                            wiem..nie ograniczam się do marki ani do powielanych stereotypów.

                            Zamieszczone przez Dzida
                            Kolega nie potrzebuje tabunu koni do zapier. .
                            zgadza się , to ma być raczej wozidło do pracy.


                            Brałem pod uwagę Lancera - duży plus to rozrząd na łańcuszku, choć jakoś do tej marki nie jestem przekonany.

                            Samochód musi być niestety dostępny nie mogę sobie pozwolić na czekanie dłuższe :?
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz


                            • #15
                              PAOLO ESCO, ja bym się przeszedł do Fiata i zobaczył jak wygląda sprawa przestrzeni w samochodzie i od razu przejechał się 1.6 JTD skoro niepotrzebna Ci duża moc. A co do dostępności to mam salon Fiata 3 minuty spacerkiem do bloku i stoi ich tam multum w każdym kolorze i z każdym silnikiem więc nie powinno być problemu.

                              LPG przy Twoich przebiegach (5kkm miesięcznie jak to pisałeś gdzieś) to średni pomysł robić przeglądy co 2 m-ce.
                              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                              Komentarz


                              • #16
                                1. Ja sam niedawno mało co nie kupiłem nowego Bravo. Niestety fura poległa w związku z bagażnikiem. Napewno fajna, ładnie wykończona, chciałem to wziąć z dieslem 1.9.
                                2. Napisz może do Andrzeja, może tym razem warto spróbować z Fordem.
                                3. Mihau nie robię wycieczek, nie chciałem Cię urazić. Jeżeli tak się stało to przepraszam.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Mihau od poniedziałku zaczynam "wycieczki" po salonach. Tak jak pisałem robię duże miesięczne przebiegi. Minimum 3 tys a bywa do 5 tys w miesiącu. Nie sugerujmy się przeglądami. Czy ten 1.6 JTD jest na pasku rozrządu czy też na łańcuszku? Bo powiem szczerze, że będę szukał czegoś najchętniej na łańcuszku.

                                  Zamieszczone przez Dzida
                                  2. Napisz może do Andrzeja, może tym razem warto spróbować z Fordem.
                                  a wiesz, ze właśnie o tym myślałem :szeroki_usmiech Odezwę sie do naszych forumowych sprzedawców napewno. Jednak chcę bardziej sprecyzować markę/silnik dlatego obowiązkowo będę oglądał auta we wszystkich salonach w ZG.
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                    Brałem pod uwagę Lancera - duży plus to rozrząd na łańcuszku, choć jakoś do tej marki nie jestem przekonany.
                                    IMHO słaba i cienka blacha oraz tandetne plastki we wnętrzu skutecznie mnie odstraszyły od tego samochodu.

                                    KIA SPORTAGE? (ale mówiłeś że nie chcesz czekać).

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Dzida
                                      tandetne plastki we wnętrzu skutecznie mnie odstraszyły od tego samochodu.
                                      dokładnie takie samo wrażenie było u mnie "plastki fantastik".
                                      Kia sportage raczej odpada - nie będę czekał.
                                      Może jakieś i30 ale nie jestem przekonany do tego auta już bardziej Nissan Note mi się uśmiecha czy też Renówka.
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        PAOLO ESCO, 1.6 Multijet ma pasek z tego co znalazłem.
                                        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                          Może jakieś I-30 ale nie jestem przekonany do tego auta.
                                          Nie, to słaby pomysł. IX 35 może byłby OK, ale i30 to kiepski pomysł.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                            Czy ten 1.6 JTD jest na pasku rozrządu czy też na łańcuszku
                                            2.0 i 1.6 MultiJet to konstrukcje pokrewne - 2.0 jest na pasku, 1.6 na 99% też.

                                            No i jak nie chcesz czekać- to na bank znajdziesz Bravo z dieslem 1.6 + klima w wersji dynamic.

                                            No i moim zdaniem Bravo ma świetną jakoś plastików we wnętrzu. No i jest bardzo ładne i wyróżniające się z zewnątrz. I mało popularne, czyli istnieje szansa że nie będzie popularne wśród złodziei.

                                            acha, w moim poprzednim poście pisałem o Bravo z silnikiem 2.0 MJet- takim jakiego jestem właścicielem.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Lancer porażka w środku, silnik 1.8 jak w Civicu robi mnóstwo hałasu a niespecjalnie jedzie
                                              Civic mimo upływu lat wciąż nie leży mi środek, 1.8 pieruńsko głośny, czytałem sporo narzekań na jakość
                                              Focus to nowy model, poczekaj aż inni beta testerzy go sprawdzą :zlosnik:
                                              Nisan Tida... litości, widziałeś go w ogóle :?: nie wstydziłbyś się do niego podchodzić :?: :szeroki_usmiech :wink:
                                              Octavie już miałeś

                                              Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad Bravo, na mnie zrobiło bardzo dobre wrażenie. I może Cruze? Tylko nie wiem jak tam z miejscem nanogi z tyłu. Z zewnątrz ujdzie ale w środku to raczej nie to co Bravo...

                                              Link
                                              Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                              http://www.disi-tune.pl
                                              Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                              Był WRX
                                              Była Octa

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez MisiekWAW
                                                Lancer porażka w środku, silnik 1.8 jak w Civicu robi mnóstwo hałasu a niespecjalnie jedzie
                                                też myślę, że te modele odpadną.
                                                Focus jest fajny choć ciągnie mnie ku Mondeo bo kiedyś je miałem..no ale $ ograniczam się do podanej ceny.
                                                Zamieszczone przez MisiekWAW
                                                zastanowiłbym się nad Bravo, ... i może Cruze
                                                no właśnie Cruze i Bravo biorę mocno pod uwagę...oraz Opla Astra III Classic.
                                                Cruze chyba jest zdecydowanie większy. Bravo jest lepsze w środku? Chodzi mi o materiały użyte i ergonomię.
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Proponuję rozważyć Bravo/Cruze/Orlando.

                                                  Pytanie pomocnicze: Jak długo zamierzasz mieć ten samochód? Czy na tyle długo, aby zwrot inwestycji w diesla się zwrócił?

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X